Главная     |     Контакты     |     Новости и события     |     Где купить?     |     Каталог     |     Интернет-заказ     |     Реализованные проекты     |     Артисты     |     Вакансии
На e-muzyk опублікували огляд моніторів Shape Twin бренда Focal

Один із профільних європейських інтернет-ресурсів e-muzyk пропонує до вашої уваги огляд моніторів Focal Shape Twin.

На ринку багато моніторів, однак, незалежно від ціни, вони не дуже різняться з точки зору дизайну. Це зазвичай 2-смугові монітори – НЧ динамік та ВЧ динамік (твітер). Нудота... На противагу таким конструкціям, останні монітори Focal Shape Twin є справді унікальними – рівень конструкції та застосованих інноваційних матеріалів нагадує конструкцію з відділу розробок NASA :-) А якою є ситуація зі звуком?
 


Мабуть, на ринку не існує виробника студійних моніторів з таким технологічним потенціалом, як Focal. Focal - це не тільки професійний відділ, але і відділ по роботі зі споживачами і аудіофілами - ці відділи забезпечують найвищий оборот. І прибуток. Відділ розробки цього виробника є незалежною організаційною одиницею, яка щорічно отримує постійний відсоток прибутку.Це розумна політика. Все це допомагає бути на крок попереду конкурентів. Focal не припиняє пошуку ще більш модерних та ідеальних матеріалів для конструювання дифузорів. Водночас економічний аспект є важливим елементом, тож пошук має на меті розробку високоякісних матеріалів, але щоб це не було так дорого, як у випадку з широко відомими діафрагмами твітерів з берилію. Серія Shape базується на кількох нових рішеннях, а модель Twin є своєрідною спробою досконалої конструкторської роботи зі ступенем складності, що перевищує майже всі конкурентні конструкції на ринку. Чи є кінцевий результат адекватним ступеню складності нової конструкції?


На початку тесту слід визнати, що Focal Shape Twin не є конструкцією, при створенні якої обійшлося без компромісів. Focal має в своєму арсеналі технологій такі безкомпромісні рішення, як берилієві твітери з мінімально мінімізованими гармонічними та негармонічними резонансами та відгуком на бінауральний стимул як наслідок атомної структури – в берилії, як твердому елементі, звук поширюється найшвидше. Focal – єдиний виробник, який використовує цей елемент для виготовлення мембран.

Focal також відомий своїми дифузорами з сандвіч-конструкцією, виготовленою з матеріалу, який так і називається "W" Sandwich і утворюється зі стільникової піни Rohacell та шару скловолокна. Цей матеріал забезпечує у багато разів вищу жорсткість мембрани, навіть у порівнянні з кевларовими мембранами та композитними мембранами з матеріалу Polyglass. І це також забезпечує суттєве зменшення рівня спотворень.


У серії Shape ці дифузори не використовувалися. Було розроблено нові. Вони є компромісом, оскільки виготовлені з дешевших матеріалів. Серія Shape вирізняється найменшими з можливих розмірами корпусів. Але той факт, що монітори Focal Shape Twin не є ідеальною конструкцією, при створенні якої не обійшлося без компромісів, і перебувають у середньому ціновому класі, не означає, що вони не є абсолютно УНІКАЛЬНОЮ конструкцією!

Працюючи над дизайном серії Shape, інженери Focal розробили і застосували до 5 нових технологій. По-перше, було розроблено новий тип матеріалу для конструкції дифузора НЧ динаміка. Легкість волокон подібна до скловолокна, діаметр – приблизно 20 мікрон, жорсткість подібна до кевлара, а міцність на розрив – до вуглецевих волокон. Окрім того, характеристика демпфування нового матеріалу – 80%. Це композит, створений з молодого льону та скловолокна. Назвали цей матеріал "F" Sandwich, а технологію конструкції мембрани – Flax Cone (Льняний Конус). 
 


Під час конструювання серії Shape було впроваджено нову систему підвіски мембрани під назвою TMD (Tuned Mass Damper), яка усуває негармонічні спотворення, відповідно до даних виробника, навіть до 50% при максимальній деформації мембрани. Варто зазначити, що завдяки цій підвісці нові мембрани з матеріалу завтовшки лише 0,4 мм також обробляють середню смугу в діапазоні 1 кГц – 3 кГц дуже лінійно.

Нові динаміки мають спеціально спроектовані магніти за технологією, яка називається Neutral Inductance Circuit (NIC). Згідно з інформацією виробника, вона має зменшувати нелінійні спотворення до 50% та усувати ефект компресії звуку.

У Focal Shape Twin ми бачимо два динаміка діаметром 5 дюймів. Один обробляє, згідно з даними виробника, низькочастотну смугу від 40 Гц до 180 Гц, де сигнал обмежується фільтром низьких частот на приблизно 200 Гц. Другий динамік працює в діапазоні від 40 Гц до 2,5 кГц з фільтром, налаштованим приблизно на 2,3 кГц.


Focal Shape Twin – це 2,5-смугова система дифузорів та пасивних мембран, які створюють акустичну систему. Отже, це один ВЧ-динамік, два 5-дюймових датчики та дві пасивні 8-дюймові діафрагми. Робота всіх елементів має бути якось синхронізована. Що ж зробила для цього компанія Focal?

Два дифузори з діаметром 5 дюймів мають трохи більшу активну поверхню, ніж один 7-дюймовий дифузор. Тож, теоретично, можна порівняти тестовані монітори з тими, що мають 7-дюймовий дифузор. Ми маємо пам’ятати, що два динаміки в одному наборі - це посилення на 3 дБ, а менший діаметр перетворюється на більш швидку роботу і кращу імпульсну сигналізацію. Зокрема і тому, що ці дифузори неймовірно легкі, оскільки виготовлені з нового композиту завтовшки 0,4 мм, створеного з льону та скловолокна. Мембрани з новою підвіскою TMD гарантують супервисоку динаміку. Кожен НЧ динамік отримує живлення від окремого підсилювача 80 Вт, AB класу.

 

ВЧ-динамік оснащено магнієвою діафрагмою (алюміній + магній - Al + Mg) M-форми. Діафрагма є «увігнутою», а зовнішні кільця попереджають суттєву деформацію всередині діафрагми. Це рішення дає ширшу дисперсію. Додаткова перевага – низький рівень спотворень, завдяки як формі мембрани, так і матеріалу, з якої її виготовлено. ВЧ-динамік отримує живлення від 50 Вт підсилювача, також у AB-класі.
 


Монітори оснащено двома типами входів – симетричними XLR та несиметричними RCA. Цікаво, що обидва входи можуть застосовуватися одночасно, хоча це може дещо зменшувати динаміку.

На задній панелі, окрім входів, роз’єму живлення та вимикача живлення, знаходимо кілька перемикачів, які дозволяють підлаштовувати монітори до акустичних умов нашої студії. Зазначимо, що всі фільтри є аналоговими.