Главная     |     Контакты     |     Новости и события     |     Где купить?     |     Каталог     |     Интернет-заказ     |     Реализованные проекты     |     Артисты     |     Вакансии
FAST (Flexible Amplifier Summing Technology) – технологія підсилювачів з гнучким суматором
Девід Фуллер


Часто трапляється так, що поява нових технологій змушує вас забути все, що ви знали раніше, і це врешті-решт змінює ваші методи проектування та налаштування системи.

Кілька років тому компанія QSC представила нову платформу чотириканальних підсилювачів потужності з DSP, доступних у трьох модифікаціях: серія PLD для концертного звуку, серія CXD для інсталяцій та серія DPA для озвучування кінотеатрів. Вони мають:

  • Джерело живлення PowerLight 4-го покоління, яке перемикається.
  • Корекцію коефіцієнту потужності (PFC).
  • Вбудований процесор DSP для обробки гучномовців.
  • Топологію Class-D третього покоління від QSC.
  • Найголовніше, унікальну технологію, яку ми з гордістю називаємо FAST (Flexible Amplifier Summing Technology™) – технологію підсилювачів з гнучким суматором. FAST – це один з тих значущих зсувів парадигми щодо мостового з’єднання виходів підсилювача, що перевернув уявлення про це для всієї індустрії.


Щоб зрозуміти, як працює FAST, потрібно знати закон Ома

Потужність (у Ваттах) дорівнює квадрату напруги, поділеному на опір (або в цьому випадку на імпеданс гучномовця, який змінюється з частотою та температурою). Традиційні підсилювачі завжди проектувались шляхом маніпулювання з обмеженнями струму та напруги, щоб забезпечити найвищу потужність на навантаженні 2 Ом без мостового з’єднання. Це дозволяло виробникам похвалитися високими рівнями потужності при опорі в 2 Ом.


 

Під час мостового з’єднання вихідних каскадів підсилювача ви ефективно подвоюєте напругу, однак обмеження струму залишається незмінним. Оскільки найбільший струм потребується при низьких рівнях імпедансу, де ми вже маємо серйозно враховувати тепловиділеня, подвоєння напруги дійсно використовується на практиці при навантаженні 4 Ом або вище. Саме тому ви ніколи не знайдете в специфікаціях рейтинг потужності в мостовому режимі на 2 Ом.

 
Нове покоління підсилювачів QSC з технологією FAST пропонує обидва типи з’єднання – мостового і паралельного. На відміну від традиційних підсилювачів, які забезпечують найвищу потужність одного каналу на 2 Ом, підсилювачі FAST розроблені для забезпечення найвищої потужності одного каналу на 6 Ом (середнє значення між 4 та 8 Ом). Це дозволяє підсилювачу працювати як в мостовому, так і в паралельному режимах.


Отже, яка ж різниця між мостовим та паралельним з’єднанням?


 

Найкращий спосіб зрозуміти цю різницю – це використання аналогії з батарейками AA. Коли дві батареї з’єднані кінцем до кінця і підключені до лампочки послідовно (для подвоєння напруги), лампочка світитиметься яскравіше. Це еквівалент мостового з’єднання традиційного підсилювача потужності. Коли дві однакові батареї підключають паралельно (для подвоєння току), одна лампочка не світитиме яскравіше, але тепер ви можете підключити більше лампочок до схеми. Це еквівалент паралельного каскадування каналів підсилювача, оскільки при низьких імпедансах напруга вже є достатньо високою, єдине, за рахунок чого ви можете отримати вищу потужність, щоб під’єднати більше гучномовців, – це посилити струм.

З використанням підсилювачів FAST, послідовне або мостовоме з’єднання двох каналів дасть вам більшу потужність, оптимізовану для більш високих імпедансів (8 – 16 Ом). Однак паралельно з’єднані два канали дадуть вам більшу потужність, оптимізовану для нижчих імпедансів (2 – 4 Ом). 

І це не все, підсилювачі FAST також пропонують можливість поєднувати три (або навіть чотири) канали в паралельному режимі для досягнення неймовірно високого струму на низьких імпедансах (1 – 2 Ом). І в цьому одному супер пристрої ви навіть можете запаралелити всі чотири канали для досягнення динамічної потужності у 8000 Вт, оптимізованої для навантаження 4 – 8 Ом.


 

Якщо паралельний режим забезпечує більшу потужність у порівнянні з мостовим режимом на нижчих імпедансах, то виникає питання, чому так не роблять всі інші? Відповідь є досить простою: конструювання такого підсилювача – це дуже складна задача! Але в QSC працюють найкращі інженери в галузі, і тому вони впоралися з цим завданням!

Технологія підсилювачів з гнучким суматором FAST – це дуже крута штука!